Samorząd uczniowski

Podsumowanie akcji

„Drzewa za butelki”

W dniu 15 maja 2024 roku odbył się finał akcji „Drzewa za butelki”. Dzień przed zakończeniem akcji Samorząd Uczniowski dzielnie zliczał i pakował przyniesione przez społeczność szkolną butelki. W dzień finału worki z butelkami zostały przewiezione na tereny zielone firmy ALIPLAST w Lublinie. Gdzie nastąpiło przekazanie drzewek za butelki i wręczenie dyplomu.

Zebraliśmy 400 plastikowych butelek, za które otrzymaliśmy 10 sadzonek drzew.  Drzewka zostaną posadzone w otoczeniu szkoły i jeszcze bardziej będą zdobiły jej teren 😉

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę butelek ♥ 

Ogromne podziękowania składamy także na ręce Pana Piotra Szelesta, który pomógł nam w przetransportowaniu sadzonek

Akcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na stan środowiska naturalnego i naukę aktywności w działaniu na rzecz ochrony środowiska.

AKCJA „DRZEWA ZA BUTELKI”

Samorząd Uczniowski przyłączył się do III edycji Akcji „Drzewa za butelki”, organizowanej przez Grupę Aliplast i Lubelską Agencję Ochrony Środowiska.

Chętne osoby proszone są o przynoszenie butelek do opiekunów SU.

Butelki muszą być:

 • butelki tylko 1,5 l,
 • zgniecione,
 • bez korków,
 • pakowane w foliowe worki po 40 sztuk,

Za każde 40 butelek otrzymamy 1 drzewko 😉

Zbieramy do 14 maja 2024r.

Dzień bez plecaka

Pierwszy dzień  „Szalonego wiosennego tygodnia” rozpoczeliśmy akcją : dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła w naszej szkole już po raz trzeci. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka. Oczywiście udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w przeróżne przedmioty 😉

Zapraszamy do udziału

w „Szalonym wiosennym tygodniu”

8 marca? To Dzień Kobiet ❣️❣️❣️

🌺Kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole obfitowała uśmiechami wszystkich kobiet, tych małych i tych dużych ☺️. A to za sprawą ich Święta, w którym każda kobieta chce się czuć wyjątkowo.

🌺Życzenia szczęścia, radości i sukcesów popłynęły w kierunku wszystkich kobiet od chłopców z naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze swoimi opiekunkami przygotowali również słodkie upominki 🍬🎁

 


Podsumowanie I semestru

Pierwszy semestr roku szkolnego 2023/2024 dobiegł do końca, w związku z tym 20 lutego 2024 roku odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej. Celem apelu było podsumowanie pracy w I semestrze. Dokonała go tradycyjnie Pani Dyrektor, która przedstawiła nasze sukcesy i dotychczasowe osiągnięcia. Coroczny apel to również okazja do wyróżnienia uczniów, którzy osiągneli najwyższe średnie. Wymienieni uczniowie otrzymali gratulacje z rąk Pani Dyrektor i gromkie brawa ze strony kolegów i koleżanek. W tegorocznym apelu wyróżniono także uczniów biorących udział w konkursach i akcjach przeprowadzonych w tym półroczu w szkole.

Przedstawiciele SU pokrótce podsumowali swoją pracę na rzecz szkoły. Przedstawili akcje, które cieszyły się dużym powodzeniem i nakreślili plany jakie czekają społeczność szkolną w drugim semestrze.

Na koniec Pani Dyrektor poczęstowała uczniów słodkim upominkiem;)

WALENTYNKI

14 lutego obchodzimy walentynki. Jest to wyjątkowy dzień- czas okazywania, wyrażania miłości, sympatii, przyjaźni, jak i życzliwosci. W naszej szkole nie zapomniano o tym święcie.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Każdy mógł wrzucić swoją walentynkę do przygotowanego pudełka. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, pudełko zapełniło się po brzegi.  Uroczyste wręczanie kartek nastąpiło na przerwie śniadaniowej.

Walentynkowe kartki i serduszka sprawiły wszystkim wiele radości <3

Zakończenie akcji

 ” Ile waży święty Mikołaj?”

Jak wiecie pod koniec listopada nasza szkoła włączyła się po raz kolejny w charytatywną akcję „Ile waży św. Mikołaj?”. Polegała ona na zbiórce bilonu. W tym roku z racji skumulowania się kilku zbiórek na raz, udało nam się zebrać kwotę 54, 01 zł. Pieniądze w paczce zostały wysłane do Lublina.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do tej zbiórki:)

 

Zabawa karnawałowa

Dzień 25 stycznia upłynął tanecznym krokiem. Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Przy muzyce czas szybko płynął, więc trzeba było wykorzystać każdą chwilę na dobrą zabawę, którą poprowadziła Pani Marta Góreczna. W przerwach uczniowie korzystali z poczęstunku przygotowanego przez Radę Rodziców.

Życzenia Świąteczne

WIGILIA 

21 grudnia odbyła się w naszej szkole wigilia, która wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Podsumowanie zbiórki karmy dla zwierząt

15 grudnia nastąpiło przekazanie zebranej karmy do Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy”.

4 tygodnie wcześniej  odbyła się zbiórka jedzenia dla psów i kotów od dzieci z przedszkola i szkoły. Cieszymy się, że uczniowie oraz rodzice wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zbiórki żywności.

Serdecznie dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji.

Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami.

Po raz drugi Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz NPP Leśne Skrzaty wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Wybraliśmy jedną z rodzin i według listy potrzeb przygotowaliśmy dla niej wyjątkową PACZKĘ na święta.

Ze względu na trudną sytuację materialną, potrzeby rodziny były duże i zróżnicowane – od lodówki, ubrań, artykułów dziecięcych po podstawowe produkty żywnościowe i środki czystości. 14 grudnia produkty zostały zapakowane do 8 paczek, ozdobione świątecznym papierem, opisane, a następnie w weekend cudów przekazane do punktu przyjmowania paczek w Bychawie, skąd dotarły do adresata. W imieniu tej rodziny składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej szlachetnej paczki. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję – zwłaszcza tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przynieśli ogrom darów m. in. Pani Sołtys Marcie Kawęckiej, KGW w Bystrzycy oraz OSP w Bystrzycy- dzięki Wam wszystkie potrzeby rodziny zostały zapewnione. Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie. Cieszymy się, że mogliśmy uczynić coś dobrego dla drugiego człowieka. Pokazaliśmy, że także w dzisiejszych czasach młodzież potrafi się zmobilizować do pozytywnego działania.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom i mamy nadzieję, że za rok wspólnie z Państwem uda nam się zorganizować Szlachetną Paczkę ponownie😊

 

Zachęcamy do włączenia się razem z nami do Akcji Szlachetna Paczka! Zostało już niewiele czasu, a RAZEM możemy więcej 😉

SZKOŁA PEŁNA MIKOŁAJÓW

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, z okazji Mikołajek uczniowie przyszli do szkoły w świątecznych stylizacjach. Na korytarzach czerwieniło się od mikołajkowych czapek, a to za sprawą akcji- kto przyjdzie w mikołajkową czapeczkę ubrany, nie będzie tego dnia pytany”, uczniowie chętnie z tej opcji skorzystali 😉 Uczniowie mogli też wcielić się w postać Mikołaja za sprawą przygotowanej fotobutki.

Tego dnia w szkole było mnóstwo dobrej energii, a uczniowie wychodzili z niej zadowoleni.

 

 

Andrzejki

29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa klas I-VII, jednak nie wyglądała ona jak tradycyjne andrzejki. W tym roku impreza zorganizowana była w ramach projektu „Starożytność na nowo”. Tematyczna impreza nie może obyć się bez odpowiednich strojów czy dekoracji, nasi uczniowie jak i nauczyciele stanęli pod tym kątem na wysokości zadania, na parkiecie mogliśmy podziwiać przeróżne stroje w stylu starożytnym:) Taka impreza nie mogła obyć się też bez odpowiednio przygotowanych przekąsek i napojów. Powszechnie wiadomo, że starożytne uczty słynęły z ogromnych ilości jedzenia i picia. Na stole podczas antycznego party nie zabrakło owoców, a także przekąsek inspirowanych kuchnią grecką. Impreza w stylu starożytnym była doskonałą zabawą i odskocznią od codzienności. Dziękujemy Pani Ani Bacy za możliwość przeniesienia się w antyczne klimaty;)

Atrakcją podczas imprezy był także długo wyczekiwany szkolny sklepik😉 Odbyło się uroczyste otwarcie, a następnie ustawiła się długa kolejka po zakupy ;D. Sklepikiem szkolnym opiekuje się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i Panią Agnieszką Goch.

 

Dzień Życzliwości

 21 listopada przebiegał w naszej szkole w atmosferze wyjątkowej życzliwości. Nie znaczy to oczywiście, że na co dzień nie jesteśmy dla siebie mili, ale  święto zwane Dniem Życzliwości wymagało od nas wyjątkowych działań. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami.

Przypomnieliśmy sobie cały słownik „magicznych słów”, a hasła z niego zagościły w różnych miejscach szkoły. Uruchomiliśmy „Życzliwą pocztę”, aby każdy, kto ma na to ochotę, napisał kilka miłych słów do wybranej osoby. W tym dniu funkcjonował także system „przywitanek”, każdy mógł wybrać sposób w jaki chce się przywitać z daną osobą, kolejną atrakcją były skrzydła życzliwość przy, których można było zrobić sobie zdjęcie,

Po co to wszystko? Mam nadzieję, że ten dzień sprowokował nas do spojrzenia na codzienność inaczej: po co narzekać i dąsać się na siebie skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto przeprosić, rozmawiać, pozytywnie nastawić się do siebie i do świata. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech i od razu życie staje się lepsze.

ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT

Zwracamy się do ludzi wielkiego serca, aby przyłączyli się do naszej akcji. Karmy prosimy przynosić do pojemnika przy pokoju nauczycielskim w okresie od 13.11.2023 r. do 13.122023 r. Po zakończeniu akcji, pokarm zostanie zawieziony do Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Tulimy”.

Za ofiarność dziękujemy. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami <3.

Porządkowanie grobów

26 października 2023r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Anety Śnios i Pani Sylwii Podkościelnej oraz Pana Dariusza Wajsa udali się na cmentarz, aby uczcić pamięć Patronów szkoły oraz dawnych dyrektorów i nauczycieli. Uczniowie z wielką chęcią zabrali się do pracy. Sprzątali pomniki oraz grabili liście wokół nich. Pomimo trudnej pogody, wspólnymi siłami szybko wykonali wszystkie powierzone zadania. Na koniec zapalili znicze i uczcili pamięć zmarłych minutą ciszy.​ Od wielu lat młodzież naszej szkoły troszczy się o groby znajdujące się na cmentarzu parafialnym. Uczniowie w ten sposób pielęgnują pamięć o ważnych mieszkańcach naszej miejscowości i oddają hołd ludziom zasłużonym dla naszej małej ojczyzny.

Opiekunowie Samorządu dziękują wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy w tak liczny spospób zaangażowali się w akcję „Znicz” <3 .

 

 

Akcja „Znicz”

Dzień Edukacji Narodowej

16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela, połączony z uroczystością pasowania na ucznia naszych pierwszaków. Gazetka Samorządu przypomniała uczniom o 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze społecznością szkolną przygotowali skecz podtytułem „Belfer na wagarach”, który wywołał wiele uśmiechu na twarzach Nauczycieli, a także zaproszonych gości. Następnie uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz odśpiewali głośne sto lat.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Sylwia Podkościelna i pani Aneta Śnios zorganizowały konkurs dla uczniów naszej szkoły pt. „Poznaj nauczyciela swego po zdjęciach z dzieciństwa jego”. Na szkolnym korytarzu zawisło 18 fotografii ukazujących pedagogów w różnych okresach życia – często bardzo wczesnego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, ale także nauczycieli, pracowników szkoły a także gości odwiedzających naszą placówkę.
Wyjątkową spostrzegawczością okazali się Anastazja Nieściór, Emilia Zatorska, Mateusz Śnios i Kacper Wieleba. Gratulujemy!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty
życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy.
Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy
Waszych wychowanków.

życzy Samorząd Uczniowski

Dzień Chłopaka

Dzień chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych.

Uczennice wchodzące w skład prezydium Samorządu Uczniowskiego złożyły, w tym szczególnym dniu, najlepsze życzenia swoim kolegom ze wszystkich oddziałów klasowych i każdy chłopiec został nagrodzony medalem „Super chłopaka”. Medale wykonane były z pomocą naszego Pana informatyka, który po otrzymaniu od nas projektu, wydrukował je na drukarce 3d. Chłopcy otrzymali również dyplomy i zostali poczęstowani cukierkiem 😉 Przyjemności nie ominęły także męskiej części kadry nauczycielskiej, która oprócz życzeń  otrzymała drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Dziewczęta zaśpiewały głośne „sto lat” dla naszych chłopców.

Dzień ten minął nam w bardzo radosnej atmosferze. Dziewczyny starały się być bardziej niż zwykle  miłe i uczynne dla swoich kolegów, aby czuli się wyjątkowo 🙂

 

 

 

Uwaga akcja! 🙂 

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/ 2024

14 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na własnoręcznie przygotowanych plakatach. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: „brak prac domowych”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość dyskotek”. Każdy z uczniów i nauczycieli naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwał opiekun samorządu- Pani Sylwia Podkościelna. Na niej spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Szkoły został uczeń klasy VII Mateusz Śnios, który zdobył największą liczbę głosów.

Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego :

Przewodniczący– Mateusz Śnios

Zastępca: Zofia Sagan

Skarbnik: Wiktor Major

Sekretarz: Anastazja Nieściór i Zuzanna Pikuła

Opiekunami SU zostały: Pani Aneta Śnios i Pani Sylwia Podkościelna

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnych  stanowisk 😉

Kandydaci do Rady Samorządu Uczniowskiego:

 • Anastazja Nieściór klasa VI
 • Zuzanna Pikuła klasa VI
 • Zofia Sagan klasa VII
 • Mateusz Śnios klasa VII
 • Wiktor Major klasa IV

Wybory odbędą się 14 września 2023 roku na przerwie śniadaniowej.

Zapraszamy do oddania głosu na swojego kandydata:)

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

2023/ 2024 !

4 września 2023 roku o godzinie 10.00 odbył się uroczysty apel, którym rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, Pani Dyrektor powitała wszystkich bardzo gorąco. W sposób szczególny powitała nowych uczniów, którzy po raz pierwszy są razem z nami.

Podczas apelu uczciliśmy także minutą ciszy naszych patronów, z racji rocznicy wybuchu II wojny światowej. Delegacja Samorządu Uczniowskiego zapaliła symboliczny znicz pod tablicą memoratywną.

 

Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowite.
Nad książką szkolną, nad zeszytem
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku- samych piątek.
Uczcie się jak mawiacie „w dechę”
i niech z was szkoła ma pociechę.

Wszystkim uczniom i uczennicom życzymy sukcesów w nauce!

Zapraszamy także chętnych uczniów do zgłaszania się do nowej rady SU.

 

 

Podziękowanie za udział w akcji „Zbiórka słodyczy dla Hospicjum Małego Księcia”

Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczniom oraz ich rodzicom, którzy tak licznie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Hospicjum Małego Księcia.

Dziękujemy za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.

Szczególne podziękowania składamy także naszej Pani Sołtys Marcie Kawęckiej oraz Panu Romanowi Garbaczowi, którzy również zechcieli wesprzeć naszą akcję.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, oraz przedszkolaki z grupy „Leśne Skrzaty” dołączyli do paczek kartki z życzeniami.

Kochani Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły- Jesteście wspaniali!  Pokazaliście, że można liczyć na Wasze gorące serca. Mamy nadzieje, że nasze dary wywołają uśmiech na twarzach podopiecznych Hospicjum Małego Księcia.

 

Zbiórka słodyczy dla Hospicjum Małego Księcia

Od 22 do 29 maja 2023 r. w naszej szkole będzie zbiórka słodyczy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Nasze dary pomogą w organizacji Dnia Dziecka dla Podopiecznych hospicjum.

Dary można przynosić do oznakowanego kartonowego pudła znajdującego się przy pokoju nauczycielskim.

Chętnych uczniów prosimy o przynoszenie darów w siatkach z dołączoną kartką z podaniem informacji o swoim imieniu i klasie. Te dane posłużą do wiadomości wychowawców i wpisu pochwały do dziennika. Zachęcamy do udziału w akcji także nauczycieli i rodziców.

Hospicjum zapewnia domową opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom na terenie całego województwa lubelskiego. Opieka ta ma na celu uśmierzenie bólu oraz innych dokuczliwych objawów choroby, jak również niesienie ulgi w cierpieniu psychicznym i duchowym. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli, wrażliwych na ból i cierpienie dzieci i ich rodzin, hospicjum może zapewnić Podopiecznym godziwe warunki opieki, a także odrobinę radości.

Za każdą okazaną pomoc i udział w zbiórce serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie SU.

 

Noc w szkole pełna atrakcji i niespodzianek

Impreza rozpoczęła się 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 16.30 i zakończyła w sobotę o 9 rano. Uczniowie naszej szkoły spotkali się aby spędzić wieczór i noc w szkole. Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie spędzali w szkole nie tylko dnie, ale także noce? Ależ tak!!! Od wielu dni trwały prace nad ułożeniem planu zajęć na tę noc. Do naszej dyspozycji była cała szkoła. Powitalne spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej. Uczestnicy nocowania złożyli przysięgę, że będą przestrzegać regulaminu, reprezentować pogodę ducha, mieć dobry humor i świetnie się bawić.

Rozpoczęliśmy od gry Akcja w Internecie  od tajnajmisja.pl. Celem misji było odnalezienie hakera i uratowanie ocen. Uczniowie byli podzieleni na drużyny i rozwiązywali zagadki. Nagrodą był bon do wykorzystania w szkole podczas lekcji.

Kolejną atrakcją były różnego rodzaju zabawy ruchowe.

Kiedy lekkie zmęczenie dało się we znaki, dziewczęta przyrządziły pyszną kolację. Chłopcy odwdzięczyli się dnia następnego przygotowując śniadanie.

Nocą szkolne korytarze wyglądają zupełnie inaczej. Uczniowie chętnie spacerowali nimi przy świetle latarek. Odbył się także seans filmowy. Później też wiele się działo, ale niech to będzie wyłączną tajemnicą uczestników nocki. Nie ma też co ukrywać, ostatnią rzeczą na jaką mieli ochotę uczniowie w czasie nocowania było .. spanie. A jednak nawet najwytrwalszych w końcu sen zmorzył i w bardzo późnych godzinach udało się wprowadzić ciszę nocną. Noc była więc krótka, a rano porządkowanie sal, śniadanie i realizacja ostatnich zabaw, na które poprzedniego wieczoru zabrakło czasu:) O wyznaczonej godzinie pojawili się rodzice, aby odebrać swoje pociechy.

Noc spędzona w gmachu szkoły pokazała placówkę z zupełnie innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść z odrobionymi lekcjami, ale także miejsca, gdzie można zorganizować niezwykłe zajęcia, świetnie się bawić i miło spędzić czas.

Atmosfera jaka panowała podczas tej imprezy, pełna zabawy, akceptacji, życzliwości, domowy klimat, spacery w kapciach i piżamach po szkolnych korytarzach pokazały, że szkołę możemy traktować jak drugi dom.

Wiosenne porządki, czyli Szkolny Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. W związku z powyższym Samorząd Uczniowski postanowił zrobić coś dobrego dla naszej planety już wcześniej.

Mianowicie 14 kwietnia w piątek przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz ze Społecznością szkolną  wzięli się do roboty i usunęli śmiecie zalegające w okolicy naszej szkoły. Uprzątnęli Park Leśny z zalegających po zimie liści i gałęzi. Klasy 0-3 zasadziły przyniesione przez siebie roślinki, które będą dodawać uroku naszemu parkowi. Klasy starsze sadziły świerki. Poprzez swoją spontaniczną akcję SU chciał zachęcić dzieci i młodzież do brania odpowiedzialności za własne otoczenie i pokazać, że efekty ich działań są widoczne, że gdy nie ma śmieci wokół nas, jest po prostu ładniej.

Dziękujemy za udział w akcji Rodzicom i Nauczycielom, którzy zechcieli nam pomóc.

 

Kreatywność uczniów nie zna granic!

Do czego spakowali książki i zeszyty?

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA.

Jak się okazało moda ta szybko przywędrowała do polskich szkół. Jest to dzień, w którym uczniowie wybierają się do swoich placówek bez plecaków. Gdzie w takim razie chowają zeszyty, książki i piórniki? Na tym polega zabawa! Uczniowie nie przychodzą z pustymi rękami, lecz z zamiennikami plecaków. Muszą w to włożyć trochę kreatywności, aby na korytarzach było niecodziennie i śmiesznie.

W naszej szkole DZIEŃ BEZ PLECAKA na stałe wpisał się w kalendarz dni nietypowych. Wtym roku obchodziliśmy go 12 kwietnia.

Jesteście ciekawi w co spakowali swoje zeszyty i książki nasi uczniowie? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Pękniecie ze śmiechu 😉

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn

w naszej szkole

Samorząd Uczniowski składał najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom i Mężczyznom, Paniom i Panom, Dziewczynkom i Chłopcom z okazji ich świąt przypadających 8 marca – Dzień Kobiet oraz 10 marca – Dzień Mężczyzn. Z tej okazji przygotowaliśmy laurki, które otrzymali pracownicy naszej szkoły oraz tulipany dla dziewczynek. Natomiast Panowie otrzymali słodki upominek. Pięknym życzeniom nie było końca.

Walentynki

We wtorek 14 lutego dominował w szkole kolor czerwieni, a to wszystko za sprawą św. Walentego. Dzień przepełniony był atmosferą miłości i przyjaźni. W tym roku obchodziliśmy go przez dwa dni, z racji wyjazdu klas starszych na narty.

Klasy i korytarze dekorowały czerwone i różowe serduszka, a stroje także dopasowane były do okoliczności. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregował pocztę i rozdał wszystkim adresatom. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji i nauczycieli.

Z okazji Walentynek wszystkim- nie tylko zakochanym życzymy sympatii i dużo miłości <3

Podziękowanie za udział w akcji

„Ile waży święty Mikołaj?”

Apel podsumowujący I semestr

7 lutego 2023 roku Pani Dyrektor Maria Stępień zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli na apel, na którym podsumowała pracę I semestru roku szkolnego 2022/2023. Przedstawiła najlepszych uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w I semestrze. Zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami. Opowiedziała także o przedsięwzięciach i wydarzeniach jakie planujemy podjąć w II semestrze.

Poczta walentynkowa <3

Reaktywacja dyżurnego klasowego

 

Zakończenie akcji

„ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ”

Samorząd Uczniowski segregował i policzył bilon zebrany w czasie trwania akcji. Uzyskana kwota to 198,69 zł.  Następnie pieniądze zostały zapakowane i przekazane do Urzędu Pocztowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swój grosik 😉

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak było też w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski zorganizował dzisiaj zabawę karnawałową, udekorował sale gimnastyczną, która od samego rana zachęcała uczniów do tanecznej, wesołej zabawy. O godzinie 14.00 Pani Dyrektor oficjalnie powitała wszystkich i rozpoczęła imprezę. Społeczność szkolna bawiła się w rytm swoich ulubionych utworów.  Podczas zabawy odbywały się konkursy z nagrodami. Wyłoniono też króla i królową parkietu. Na stołówce czekał na uczniów poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas miłości i radości, a także dzielenia się

dobrem. Niech dla nas wszystkich będą to dni pełne miłości, rodzinnego ciepła

i wzajemnego zrozumienia. Niech nowy rok przynosi każdego dnia same dobre nowiny

i pozwoli na realizację planów prywatnych i zawodowych.

Wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2023 roku,

Dyrekcji,

Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom Szkoły,

Rodzicom i Uczniom

życzy Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami.

Paczka w Paczce

W tym roku szkolnym 2022/2023 Samorząd Uczniowski wraz z NPP „Leśne Skrzaty” zdecydowali się podjąć wyzwanie przygotowania Szlachetnej Paczki dla potrzebującej rodziny.

Przez 2 tygodnie uczniowie, nauczyciele, rodzice przynosili potrzebne produkty żywnościowe, środki czystości i artykuły szkolne do specjalnie przygotowanego pudełka. Dzisiaj Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Sylwią Podkościelną, oraz wychowawczynią „Leśnych Skrzatów”- Panią Patrycją Latosiewicz- Zarębą, zapakowali wszystkie produkty w piękne kolorowe paczki. Następnie zostały one przewiezione do wolontariuszy, którzy w „Weekend Cudów” dostarczą je rodzinie Pani Anny. Mamy nadzieje, że nasze paczki wywołają radość na ich twarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tak liczny sposób zaangażowali się w zbiórkę.

RAZEM ŁATWIEJ JEST POMAGAĆ!

Mikołajki

We wtorek 6 grudnia w PSP w Bystrzycy odbyły się Mikołajki. Uczniowie tego dnia założyli mikołajkowe gadżety (czapki, świąteczne swetry, brody Mikołaja). Dzisiejszy zwyczaj wkładania mikołajkowych czapek opłacał się podwójnie, po pierwsze czuć było przyjemną atmosferę świąt, a po drugie, kto tego dnia przyjdzie w takim nakryciu głowy nie będzie pytany- uczniowie chętnie z tej możliwości skorzystali 😉

Po szkole biegało wielu Mikołajów, ale ten jeden wyjątkowy odwiedził nas zaraz po śniadaniu. W świątecznej scenerii wręczył uczniom i nauczycielom prezenty. Radość była przeogromna.

 

WIERNI KIBICE!

30 listopada już od rana cała społeczność szkolna kibicuje naszym piłkarzom. Wierzymy, że nasz doping pomoże im w dzisiejszym meczu 😉

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SALĘ LEKCYJNĄ

Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców i Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy w roku szkolnym 2022/2023

REGULAMIN KONKURSU:

I Cele konkursu:

 • stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce,
 • uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne,
 • motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

II Adresaci konkursu:

Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy (NPP, Oddział „0”, klasy I-VIII).

III Czas trwania konkursu:

1 grudnia 2022 – 1 czerwca 2023

IV Zasady konkursu:

Sale lekcyjne oceniać będzie co miesiąc, począwszy od grudnia, komisja konkursowa, w skład której: wybrany nauczyciel, który nie ma wychowawstwa, wybrany nauczyciel z Samorządu Uczniowskiego, rodzic.

W konkursie ocenie podlegać będą:

*CZYSTOŚĆ I ESTETYKA ORAZ ZAANGAŻOWANIE CAŁEJ KLASY (1-5PKT.)

– czy uczniowie dbają o czystość swojej sali ( ławki, ściany, parapety, meble)?

– czy w klasie jest kosz na śmieci, czysta gąbka, tablica, itp.?

– jak ustawione są ławki?

Tutaj na podstawie wyglądu klasy komisja zwróci uwagę na to, czy udział w opiece nad salą sprawuje cała klasa.

*GAZETKI KLASOWE (1-7 PKT.)

 • czy gazetki klasowe są aktualne, ciekawe i estetyczne?
 • czy gazetki zwracają na siebie uwagę, przyciągają i zachwycają?

*WYSTRÓJ SALI (w tym wystrój świąteczny) ORAZ ATRAKCYJNE POMYSŁY NA DEKORACJĘ (1-10 PKT.)

 • czy w sali panuje przyjemny nastrój?
 • czy dekoracje i inne materiały sprzyjają efektywnej nauce?
 • czy uczniowie mogą czuć się w niej dobrze?

*KWIATY (1-5PKT.)

 • czy kwiaty prawdziwe zdobią salę?
 • jaka jest ilość kwiatów, ich wygląd, rozmieszczenie doniczek.

 

Po każdym miesiącu zostaną ogłoszone wyniki na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Rozstrzygnięcie konkursu 1 czerwca.

Szanowni Uczniowie i Rodzice!!

W imieniu Leśnych Skrzatów z Niepublicznego Przedszkola oraz Samorządu Uczniowskiego PSP w Bystrzycy zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznej zbiórce SZLACHETNA PACZKA. Naszą pomoc chcemy skierować do rodziny z powiatu kraśnickiego: Pani Anna (51lat) choruje na dystrofię mięśniową, która zmusiła ją do poruszania się na wózku inwalidzkim, natomiast syn Pani Ani- Alan (18lat), jest osobą niepełnosprawną intelektualnie i uczęszcza do szkoły z nauczaniem specjalnym. Siłą rodziny jest dawanie sobie wzajemnego wsparcia mimo przeciwności i ciężkich doświadczeń życiowych. Na co dzień Pani Ania lubi gotować oraz szyć, Alan natomiast lubi słuchać muzyki, która go uspokaja.

Kluczowe potrzeby rodziny to: ŻYWNOŚĆ- ryż, kasza, kawa, herbata, owoce w puszkach, konserwy, makaron, mąka, olej, żywność długoterminowa. ŚRODKI CZYSTOŚCI-mydło, żel pod prysznic, proszek do prania, szczoteczka do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, pampersy dla dorosłych, płyn do prania. MATERIAŁY SZKOLNE- zeszyty, nożyczki, plastelina, piórnik, blok, papier kolorowy, klej farby, kredki itp.

Każdy z nas może włączyć się w pomoc 🙂

Dary prosimy składać do 9 grudnia. Za każdą dobroć i życzliwość serca- DZIĘKUJEMY!

 

Zabawa andrzejkowa

W dniu dzisiejszym zgodnie z tradycją, obchodziliśmy w naszej szkole andrzejki zorganizowane przez Samorząd Uczniowski.

Zabawę rozpoczął pan Michał Patyk, który wprowadził wszystkich uczniów oraz nauczycieli w folkowe rytmy.

Następnie przeprowadzony został „Mam talent”, w którym uczniowie prezentowali swoje wyjątkowe umiejętności. Jury w składzie: Pani Krystyna Kucharczyk i Pan Michał Patyk wyłonili zwycięzców, którymi zostali chłopcy z klasy trzeciej- Kazimierz Sagan i Krzysztof Zatorski, którzy wystąpili w tanecznym duecie. Miejsce drugie zajęła Zuzanna Pikuła- uczennica klasy piątej, która zaprezentowała swój wokalny talent. Miejsce trzecie należało do Szymona Szelesta z klasy pierwszej, który pokazał publiczności swój talent plastyczny.  Wyróżnienie otrzymał Wojciech Goch, który w ekspresowym tempie ułożył figurkę z klocków lego.

Następnie uczniowie bawili się w rytm swoich ulubionych utworów. Dodatkową atrakcją był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

Tegoroczne świętowanie bardzo podobało się uczniom, a podczas wspólnej zabawy śmiechu i radości nie było końca 😉

Andrzejki

 

Dzień życzliwości

21 listopada 2022 roku obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz drugi.

Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, obfitował w różne atrakcje.

Tydzień poprzedzający Dzień Życzliwości wystawiona była „Poczta Życzliwości”, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli przesłać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. W dniu dzisiejszym wszystkie kartki trafiły do adresatów. Liściki sprawiły wiele uśmiechu i radości uczniom.

Kolejną atrakcją było losowanie przez uczniów zadań i przekazywanie iskierki życzliwości w świat.

Każdy uczeń otrzymał żółtą laurkę z życzeniami, ponadto Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę z cytatami i przysłowiami o dobroci i życzliwości.

Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej. Tego dnia radość i uśmiech towarzyszyły wszystkim uczniom. Życzymy, aby nie tylko ten jeden dzień był Dniem Życzliwości, ale wszystkie dni w kalendarzu 😉

25 października uczniowie klasy piątej pod opieką Pana Jerzego Łukasika i Pana Dariusza Wajsa porządkowali groby dyrektorów szkoły, żołnierzy pochodzących z Bystrzycy oraz żołnierskie mogiły wymagające uprzątnięcia. Sprzątanie cmentarza jest elementem naszej wspólnej troski o dziedzictwo historyczne Bystrzycy. Uczniowie byli bardzo zaangażowani swoją pracą.

Samorząd Uczniowski wykonał gazetkę ścienną związaną ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Samorząd Uczniowski zgłosił szkołę do VIII edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj?” 2022.

Akcja rozpoczyna się 17.10.2022 r. i trwa do 31.01. 2023 r. 

Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Bilon zbierany jest wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zwycięża ta grupa, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia lub o największej wartości.

Celem akcji jest wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla podopiecznych z ubogich rodzin umożliwiające młodzieży rozwój talentów oraz pasji.

Pomaganie innym, słabszym, uboższym, potrzebującym pomocy kształci empatię, uczy angażowania się w działania charytatywne i społeczne, pozwala nabyć umiejętności komunikacji oraz współpracy, cechy niezbędne w dorosłym życiu.

Monety można wrzucać do skarbonki znajdującej się na dolnym holu do dnia 23.01. 2023 r.

Mamy nadzieję, że wielu z nas zaangażuje się w tę formę aktywności charytatywnej.

Szczegółowe informacje o zbiórce znajdują się na stronie: www.ilewazymikolaj.pl

PAMIĘTAJMY- POMOC NIESIE RADOŚĆ!

 

13 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się akademia złożona z trzech części: ślubowanie uczniów klasy pierwszej,  Dzień Papieski oraz Dzień Edukacji Narodowej.

W trzeciej części akademii Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli życzenia oraz piosenkę, wyrażając swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

Logo SU

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięty został konkurs na LOGO Samorządu Uczniowskiego.

Projekt przygotowały uczennice klasy szóstej.

Logo Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły będzie się pojawiało przy wszystkich wpisach zamieszczanych na stronie szkoły.

Światowy Dzień Uśmiechu

Co roku w każdy pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu- jest on wspaniała okazją do wyrażania radości i przekazywania pozytywnej energii.

Tego dnia można było z daleka zauważyć uśmiechające się buzie uczniów naszej szkoły, którzy dodatkowo założyli ubrania w kolorze żółtym. Wszyscy od samego rana „zarażali się” uśmiechem, który udzielał się również na lekcjach.

Samorząd Uczniowski przez cały dzień zachęcał wszystkich do włączenia się do akcji „Śmiech to zdrowie”. Piękne uśmiechnięte buźki, które wykonali młodsi uczniowie, teraz zdobią wnętrza sal NPP i klasy 0. Na przerwach każdy mógł podzielić się uśmiechem oraz zabrać ze sobą przygotowany w formie ulotki „Uśmiech za darmo”. 😉

W naszej szkole nigdy nie brakuje uśmiechu, a wszyscy uczniowie wiedzą, że „Śmiech to zdrowie!”.

 

 

Samych słodyczy z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski życzy 🙂

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część Rady Samorządu Uczniowskiego złożyła wszystkim chłopcom naszej szkoły życzenia i zostało odśpiewane 100 lat. Każdy chłopiec obdarowany został słodkim lizaczkiem. Życzenia złożyła także Pani Dyrektor i poczęstowała wszystkich  słodkościami. Zwieńczeniem świętowania były pamiątkowe zdjęcia w fotobudce, wykonanej przez Samorząd Uczniowski.

26 września

Dzisiaj w naszej szkole został przeprowadzony konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych, chętni uczniowie zmierzyli się z zadaniem, które polegało na dopasowaniu nazw krajów europejskich do ich flag.

Nagrodą za ich chęci i wiedze są plusy za aktywność z języka angielskiego. Uczniowie, którym poszło najlepiej otrzymali oceny bardzo dobre.

26 września w całej Europie obchodzone jest międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy- Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji zapraszamy uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursach szkolnych, które odbędą się w naszej szkole w poniedziałek, 26 września.

Szczegółowy przebieg i zadania dla uczniów:

 1. Konkurs polegający na dopasowaniu nazw krajów europejskich do ich flag. Konkurs odbędzie się 09.2022 o godzinie 10.35-10.45, na dolnym holu. Uczniowie, którzy poprawnie wykonają zadanie otrzymają plusy za aktywność z języka angielskiego lub niemieckiego.
 2. „Pocztówka do Belfra”- zadanie polegające na samodzielnym wykonaniu pocztówki z jednego z europejskich krajów i napisaniu pozdrowień dla swojego nauczyciela języka obcego. Pocztówka może być wykonana dowolną techniką i w dowolnym formacie; pozdrowienia z informacją w jakim kraju/miejscu się przebywa i co się tam robi powinny być napisane w języku angielskim lub niemieckim.

Pocztówkę należy dostarczyć swojemu nauczycielowi języka obcego w terminie do 26.09.2022 r. Ocenie będzie podlegała zarówno treść jak i estetyka wykonania pocztówki.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI OGŁASZA KONKURS!

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I OPIEKUNÓW NA ROK SZKOLNY 2022/ 2023

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonych wyborów dnia 12 września 2022 roku wyłoniony został nowy skład przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.

Wyłonieni uczniowie tworzą tzw. Organ Samorządu, reprezentujący ogół uczniów w szkole.

Odbyło się także głosowanie na opiekunów SU.

 

Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023:

PRZEWODNICZĄCA: Emilia Zatorska

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO: Zuzanna Pikuła

SKARBNIK: Mateusz Śnios

 

Opiekunami Samorządu zostali:

Pani Sylwia Podkościelna

i

Pan Dariusz Wajs

WSZYSTKIM KANDYDATOM I OSOBOM WYŁONIONYM PODCZAS WYBORÓW GRATULUJEMY ! 🙂

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Uczniowie wrócili wypoczęci po dwóch miesiącach wakacji. Początek września jest też momentem wyboru nowego składu Samorządu Uczniowskiego, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do zgłaszania swoich kandydatur!  🙂

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA „NAJŁADNIEJSZĄ SALĘ LEKCYJNĄ”

Zakończenie roku szkolnego to dla każdego z nas bardzo ważne wydarzenie. Nie tylko dlatego, że jest związane z rozpoczęciem wakacji i czasu odpoczynku, ale przede wszystkim dlatego, że jest to dzień, w którym nagrodzone zostają nasze szkolne wysiłki.

24 czerwca 2022 roku pożegnaliśmy również klasę VIII.

Tradycyjnie uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły Maria Stępień i wychowawcy klas wręczyli najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i podziękowania dla rodziców.

Nastąpiło przekazanie sztandaru przez uczniów klasy VIII uczniom klasy VII.

Rozstrzygnięto konkurs na „Najładniejszą salę lekcyjną”. Od 1 grudnia do 31 maja uczniowie klas I-VIII gromadzili punkty za tematyczny wystrój i ciekawe pomysły na dekoracje oraz zaangażowanie całej klasy w utrzymaniu czystości i estetycznego wyglądu sali lekcyjnej. Konkurs składał się z sześciu etapów. Uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia bonu podarunkowego dokonano podczas zakończenia roku szkolnego. Po podsumowaniu punktów klasyfikacja wyglądała następująco:

Klasa I- 129 pkt.

Klasa II- 128 pkt.

Klasa IV- 116 pkt.

Klasa V- 140 pkt.

Klasa VII- 112 pkt.

Klasa VIII- 73 pkt.

Miejsce pierwsze zajęła klasa V, natomiast wyróżnienie otrzymała klasa I.

Dziękujemy wychowawcom i uczniom za zaangażowanie oraz wysiłek włożony w dbanie o piękny wygląd sal lekcyjnych. Organizatorami konkursu byli: Samorząd Uczniowski, Dyrektor, oraz Rada Rodziców.

Opiekunowie Samorządu podziękowali absolwentkom szkoły za ciekawe pomysły i inspiracje oraz duże zaangażowanie w pracy Samorządu Uczniowskiego.

Na koniec uroczystości dzieci zaprezentowały dzień z życia szkoły w wersji humorystycznej.

Opieka nad Dębem Katyńskim

29 kwietnia 2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczciliśmy pamięć ks. Józefa Czemerajdy, który był kapelanem wojskowym i zginął 23.04.1940 roku w Charkowie- z ręki bolszewickich oprawców.

Posadziliśmy Dąb Katyński, który będzie symbolem pamięci o ofiarach Golgoty Wschodu.

Społeczność szkolna będzie sprawowała nad nim opiekę, poprzez pełnienie tygodniowych dyżurów.

Do obowiązków dyżurującej klasy będzie należało:

 1.  codzienne podlewanie dębu i kwiatów rosnących wokół niego,
 2.  pielęgnacja kwiatów (plewienie),
 3.  dbanie o czystość.

Każda klasa wyznacza osobę odpowiedzialną za wykonywanie tych czynności lub wykonuje to wspólnie na zajęciach z wychowawcą klasy.

Harmonogram dyżurów:

 1.  9-13 maja 2022 r.- klasa VIII
 2.  16-20 maja 2022r.- klasa VII
 3.  23-27 maja 2022r.- klasa V
 4.  30 maja- 3 czerwca 2022r.- klasa IV
 5.  6- 10 czerwca 2022r.- klasa II
 6.  13-17 czerwca 2022r.- klasa I
 7. 20- 24 czerwca 2022r. Oddział przedszkolny

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest na całym świecie Dzień Ziemi. Każdego roku święto odbywa się pod określonym  hasłem przewodnim. W tym roku brzmi ono: „Inwestujmy w naszą planetę”.

Nasza szkoła już wczoraj zorganizowała apel z tej okazji. Po krótkim przypomnieniu genezy Dnia Ziemi, klasa VII przeprowadziła quiz wśród pozostałych uczniów, a następnie każda klasa miała za zadanie wykonać plakat promujący postawy proekologiczne i zachęcające do dbania o naszą planetę. Uczniowie z wielki zaangażowaniem przystąpili do swojego zadania. Dzisiaj każda klasa została nagrodzona dyplomem.

Samorząd Uczniowski  zaproponował, także aby uczniowie przyszli w tym dniu ubrani na zielono lub brązowo, a także zadbali o czystość na swoich podwórkach, trawnikach, chodnikach czy placach zabaw i podzielili się efektami pracy wykonując zdjęcie i przesyłając je  opiekunom SU do dnia 28 kwietnia.

 


Dzień bez plecaka

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego we wtorek, 12 kwietnia, nasza szkoła obchodziła Dzień bez plecaka (ang. no backpack day). Pomysł ten przywędrował do polskich szkół ze Stanów Zjednoczonych.

W tym dniu chętni uczniowie nie przynoszą swoich podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych w zwykłych plecakach czy torbach. W co je więc pakują? Pomysłowość i kreatywność społeczności zaskoczyła wszystkich.

Na naszych korytarzach we wtorek mogliśmy zobaczyć m. in. taczkę, samochodziki dziecięce, walizki, deskorolkę, skrzynki narzędziowe, koszyki, futerały od instrumentów, kaski, pudełka i wiele, wiele innych przedmiotów. Wywoływały one nie tylko zaskoczenie, ale również uśmiech na twarzach zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dzień bez plecaka bardzo spodobał się uczniom i nauczycielom, jesteśmy więc pewni, że nie było to jednorazowe świętowanie 😉


Radosny I Dzień Wiosny

Dzisiejszy dzień różnił się od wszystkich, a to za sprawą wydarzenia, które zostało wznowione po pandemii. Dzisiaj nie było lekcji, nie było nauki,  dzieci brały udział w różnych zabawach i rozrywkach, uczniowie klas IV i V zaprezentowali przedstawienie „O rybaku i złotej rybce”. Był również kiermasz książki oraz słodki poczęstunek  przygotowany przez Radę rodziców.

Dzień św. Patryka- zielono mi!

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów naszej szkoły do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy- kto przyszedł tak ubrany nie był tego dnia pytany 😉

Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie św. Patrykowi.

Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego przygotowały także gazetkę, aby przybliżyć temat tego święta.

Samorząd uczniowski wraz z Opiekunami dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy i ubrali się na zielono !

 

8 marca

Wybitny polski poeta Edward Stachura napisał o kobiecie:

To ona przywraca powietrzu barwę i ustanawia ład.

To dzięki niej z popiołów, zgliszczy i mgły wstaje świt.

To dzięki niej trwa miłość.

To ona trzyma nas na ziemi i wznosi do nieba”.

Niech ta poetycka strofa będzie przesłaniem i inspiracją dla nas wszystkich, by szanować i traktować po partnersku każdą kobietę.

We wtorek 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Męska część społeczności szkolnej  na czele z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego- Szymonem Toporowskim i opiekunem Samorządu panem Jerzym Łukasikiem, przygotowali apel na którym składali pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielkom i uczennicom szkoły życzenia. Obdarowując je także symbolicznym upominkiem.

 

 


DRUGI MIESIĄC W KONURSIE NA  „NAJŁADNIEJSZĄ SALE LEKCYJNĄ”  ZA NAMI:

28 stycznia nauczyciele w składzie pani Agnieszka Goch, Katarzyna Potocka i Sylwia Podkościelna przeprowadziły drugi ogląd klas i dokonały punktacji, która przedstawia się następująco:

 • Przedszkole- 20 PKT.
 • Odział przedszkolny „0”- 27 pkt.
 • Klasa I- 21 pkt.
 • Klasa II- 22 pkt.
 • Klasa IV- 12 pkt.
 • Klasa V- 24 pkt.
 • Klasa VII- 18 pkt.
 • Klasa VIII- 11 pkt.

Szczegóły u opiekunów Samorządu. Kolejna ocena sal 28.02.2022 roku.


ZBIÓRKA ODZIEŻY UŻYWANEJ

Zapraszamy wszystkie klasy, pomimo nauki zdalnej, do wzięcia udziału w akcji „Zbiórka odzieży używanej” zorganizowanej przez Fundację Bieszczadzkie Anioły. Termin zbiórki 03.02.2022 r. Używaną odzież oraz buty, torebki, plecaki, zabawki itp. przynosimy do swoich klas i pakujemy w duże worki. Szczegóły na plakacie.

 


Życzenia opiekunów Samorządu Uczniowskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

          W imieniu Samorządu Uczniowskiego chcielibyśmy złożyć serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz wszystkim Uczniom naszej szkoły. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tym wyjątkowym czasie chcemy życzyć przedstawicielom całej społeczności szkolnej wiele zadowolenia i sukcesów   z podjętych wyzwań.

Niech Was ogarnie uczucie radości, miłości i szczęścia, rozlewając się obfitością łask, które nowo narodzone Dziecię wniesie w życie Wasze i Waszych Rodzin. Niech składany u żłóbka pokłon wprowadzi w Was poczucie bezpieczeństwa i pokoju w 2022 roku, dając siłę do realizacji marzeń, którymi warto się dzielić i nadziei, bez której nie da się żyć.

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Sylwia Podkościelna i Jerzy Łukasik

Opiekunowie SU.


Zakończenie zbiórki karmy dla zwierząt

W dniu 21 grudnia 2021 roku zakończyliśmy akcję „Zamiast lizaka kup karmę dla psiaka”. Uczniowie i rodzice naszej szkoły udowodnili, że los potrzebujących zwierząt nie jest im obojętny. Zebraliśmy dużą ilość karmy mokrej i suchej. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do CKiB w Zakrzówku przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej akcji.


„Niebo- ziemi, niebu- ziemia wszyscy, wszystkim ślą życzenia”

Wigilia 2021

Rokrocznie w naszej szkole przyjęło się, że tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej poprzedzonej jasełkami. W tym trudnym dla nas wszystkich okresie zorganizowaliśmy również szkolną wigilię, chociaż w innym wydaniu i mniejszym gronie.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu z Pisma Świętego. Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, życząc zdrowych, spokojnych świąt. Głos zabrał także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i w imieniu wszystkich uczniów złożył życzenia całemu gronu pedagogicznemu. Po życzeniach wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie zjedliśmy drobny poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Uroczystość była przeplatana wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek.

Wigilia szkolna wprowadziła nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.


PIERWSZY MIESIĄC W KONKURSIE NA ” NAJŁADNIEJSZĄ SALE LEKCYJNĄ” ZA NAMI !

16 grudnia został przeprowadzony pierwszy ogląd klas, w konkursie na „Najładniejszą sale lekcyjną”. Komisja w składzie Pani Sylwia Podkościelna, Pani Aneta Śnios i Pani Katarzyna Potocka, obejrzały dokładnie wszystkie sale i  po naradzie przyznały adekwatną ilość punktów, w każdej z czterech ocenianych kategorii.

Punktacja po pierwszym miesiącu trwania konkursu jest następująca:

 • Przedszkole- 25 pkt,
 • Oddział  przedszkolny „0”- 24 pkt,
 • Klasa I- 21 pkt,
 • Klasa II- 25pkt,
 • Klasa IV- 20 pkt,
 • Klasa V- 25 pkt,
 • Klasa VII- 23 pkt,
 • Klasa VIII- 18 pkt.

Pamiętajcie, że wszystko się jeszcze może zmienić, do końca konkursu zostało 5 miesięcy. Wszystko zależy od Waszych chęci i zaangażowania.

POWODZENIA! 🙂

 


SZKOŁA PEŁNA MIKOŁAJÓW

6 grudnia to dzień, na który czekają nie tylko dzieci, ale także dorośli. To dzień, w którym nie może zabraknąć uśmiechów, radości, prezentów i oczywiście stroju Mikołaja, czy chociażby jego małego elementu. W naszej szkole było wielu Mikołajów 🙂

Dzisiejszy zwyczaj wkładania mikołajkowych czapek opłacał się podwójnie, po pierwsze czuć było przyjemną atmosferę świąt, a po drugie, kto tego dnia przyjdzie w takim nakryciu głowy nie będzie pytany- uczniowie chętnie z tej możliwości skorzystali 😉 Młodzi mikołaje biegali po korytarzach, a także siedzieli w mikołajowym nakryciu głowy na lekcji.

Odwiedził nas także prawdziwy Święty Mikołaj, który obdarował nasze młodsze, grzeczne dzieci prezentami 🙂

Od dzisiaj można skorzystać ze świątecznej fotobudki, która stoi w holu szkoły.

 

——————————————————————————————————————

Drodzy uczniowie

   W związku z tym, że nasza szkoła włącza się w Akcję Charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021″, serdecznie zachęcamy nauczycieli, dzieci i młodzież do włączenia się w niecodzienną inicjatywę dzielenia się Dobrem polegającą na zbiórce żywności długoterminowej dla podopiecznych Domów Dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz innych osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.
Tegoroczna Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2021” rozpoczęła się 18 listopada 2021 r. i będzie trwała do Świąt Bożego Narodzenia. Ze względu na trwający stan epidemii Organizatorzy odstąpili od przeprowadzenia wielkiej ulicznej zbiórki darów, nie będzie również działał główny magazyn Akcji. Zebrane dary lubelskie sztaby będą mogły przekazać bezpośrednio do współorganizatorów Akcji, tj.: Caritas Archidiecezji Lubelskiej, PCK w Lublinie, Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Pragniemy, aby każdy kto zechce podzielić się dobrem przekazał za pośrednictwem naszej szkoły dary. Można je składać w naszej placówce na ręce każdego z pracowników lub na ławeczkę przy izolatorium.
Darami zebranymi w ubiegłych latach Organizatorzy sprawili radość i dobre święta wielu rodzinom i podopiecznym placówek szkolno-wychowawczych na terenie całej Polski.               Serdecznie zachęcamy do włączenia się do tej szlachetnej inicjatywy również w bieżącym roku.
Szczegółowe informacje o Akcji znajdują się na stronie www.pdpz.pl

Koordynator,
Katarzyna Potocka

——————————————————————————————————————–

OGŁOSZENIE!

Drodzy uczniowie dużymi krokami zbliża się zima. W chłodne dni nie możemy zapomnieć o naszych kochanych zwierzaczkach. W związku z tym  zachęcamy do włączenia się do akcji „ZAMIAST LIZAKA KUP KARMĘ DLA PSIAKA”. Akcja organizowana jest przez Szkołę w Rudniku Drugim we współpracy z CKiB.  Celem akcji jest zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt z gminy Zakrzówek. Zbiórka będzie trwać od 1 do 22 grudnia 2021 roku.

Zwracamy się do całej społeczności szkolnej aby przyłączyła się do akcji i ofiarowała swoje dary w postaci: białego makaronu, mokrej karmy (puszki), karmy suchej, ryżu, misek dla psów.

Po zakończeniu akcji, pokarm i inne rzeczy zostaną zawiezione do CKiB w Zakrzówku.

Za ofiarność dziękujemy!

 

———————————————————————————————————–

 

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SALĘ LEKCYJNĄ

Zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, Radę Rodziców i Nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy w roku szkolnym 2021/2022

REGULAMIN KONKURSU:

I Cele konkursu:

 • stworzenie w salach klimatu i atmosfery sprzyjającej nauce,
 • uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne,
 • motywowanie uczniów do dbałości o swoje miejsce pracy.

II Adresaci konkursu:

Adresatami konkursu są wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bystrzycy (NPP, Oddział „0”, klasy I-VIII).

III Czas trwania konkursu:

1 grudnia 2021 – 1 czerwca 2022

IV Zasady konkursu:

Sale lekcyjne oceniać będzie co miesiąc, począwszy od grudnia, komisja konkursowa, w skład której: wybrany nauczyciel, który nie ma wychowawstwa, wybrany nauczyciel z Samorządu Uczniowskiego, rodzic.

W konkursie ocenie podlegać będą:

*CZYSTOŚĆ I ESTETYKA ORAZ ZAANGAŻOWANIE CAŁEJ KLASY (1-5PKT.)

– czy uczniowie dbają o czystość swojej sali ( ławki, ściany, parapety, meble)?

– czy w klasie jest kosz na śmieci, czysta gąbka, tablica, itp.?

– jak ustawione są ławki?

Tutaj na podstawie wyglądu klasy komisja zwróci uwagę na to, czy udział w opiece nad salą sprawuje cała klasa.

*GAZETKI KLASOWE (1-7 PKT.)

 • czy gazetki klasowe są aktualne, ciekawe i estetyczne?
 • czy gazetki zwracają na siebie uwagę, przyciągają i zachwycają?

*WYSTRÓJ SALI (w tym wystrój świąteczny) ORAZ ATRAKCYJNE POMYSŁY NA DEKORACJĘ (1-10 PKT.)

 • czy w sali panuje przyjemny nastrój?
 • czy dekoracje i inne materiały sprzyjają efektywnej nauce?
 • czy uczniowie mogą czuć się w niej dobrze?

*KWIATY (1-5PKT.)

 • czy kwiaty prawdziwe zdobią salę?
 • jaka jest ilość kwiatów, ich wygląd, rozmieszczenie doniczek.

 

Po każdym miesiącu zostaną ogłoszone wyniki na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Rozstrzygnięcie konkursu 1 czerwca.

Nagrody:

W konkursie przewidziano następujące nagrody:

I MIEJSCE- nagroda pieniężna 200 zł.

Wyróżnienie (-a)- słodycze dla całej klasy.

DO DZIEŁA UCZNIOWIE! 🙂

————————————————————————————————————————-

ZATRZYMAJ SIĘ KOLEGO I NAPISZ COŚ MIŁEGO

„POCZTA ŻYCZLIWOŚCI”

21 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. W naszej szkole jednym z zadań Samorządu Uczniowskiego było utworzenie „Poczty życzliwości”. Uczniowie mogli napisać kilka życzliwych, miłych słów czy pozdrowień do koleżanek, kolegów, nauczycieli i wrzucić je do skrzynki znajdującej się na korytarzu. Następnie w poniedziałek 22 listopada wszystkie karteczki zostały wywieszone na gazetce. Był to sympatyczny i radosny gest na początek tygodnia. Mamy nadzieję, że życzliwość i uśmiech będą nam towarzyszyć każdego dnia 🙂

Pamiętajmy, pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi- wróci do nas ze zdwojoną mocą.

 

————————————————————————————————————————-

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI:

Dnia 11 listopada 2021 roku na placu przy naszej szkole organizowaliśmy we współpracy z CKiB w Zakrzówku II wieczornicę pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”, z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości.  Społeczność szkolna chętnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, było również mnóstwo gości, wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Pogoda dopisała, a gdy słonce zaszło można było się ogrzać przy ognisku, które robiło niesamowity klimat.

————————————————————————————————————————-

Góra Grosza:

Rozpoczęcie zbiórki monet: 02-11-2021- 31-12-2021r.

ZACHĘCAMY WSZYSTKI UCZNIÓW DO AKTYWNEGO UCZESTNICTWA W AKCJI.


 

 

Zbiórka na renowację zabytkowych nagrobków cmentarza w Zakrzówku:

W dniu wczorajszym braliśmy udział w kweście organizowanej przez Kraśnickie Towarzystwo Regionalne pod patronatem Wójta Gminy Zakrzówek.


Zadania Samorządu na miesiąc listopad:

 • Narodowe Święto Niepodległości (udział w apelu)- uroczystość odbędzie się zgodnie z kalendarzem uroczystości.
 • Dzień życzliwości i pozdrowień (wrzucanie anonimowych karteczek, o wybranej osobie ze szkoły, do skrzyni i wywieszenie ich na gazetce) 15-18 listopada.
 • Wehikuł czasu fotografii (odtworzenie swojego zdjęcia z przeszłości w obecnych czasach- podobny strój, tło, poza- konkurs dla uczniów i nauczycieli) 25 listopada.
 • Andrzejki (dyskoteka szkolna z wróżbami i zabawami andrzejkowymi) 26 lub 30 listopada.


SPRZĄTANIE GROBÓW

  Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski udaje się na cmentarz parafialny, aby uczcić pamięć zmarłych.

  Również w tym roku 21 października, kilkuosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, panią Sylwią Podkościelną, panem Jerzym Łukasikiem i panem Dariuszem Wajsem udała się na cmentarz. Uczniowie sprzątali pomniki i grabili liście wokół nich. Zapalili znicze na grobie patrona szkoły, osób zasłużonych dla naszej szkoły, oraz na grobach weteranów wojen pochodzących z Bystrzycy.

  Sprzątanie cmentarza jest elementem wspólnej troski o dziedzictwo historyczne naszej miejscowości. Uczestnictwo w akcjach sprzątania grobów na cmentarzu uczy uczniów szlachetności i empatii.

 O TO MY 🙂

————————————————————————————————————————-

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

Jak co roku we wrześniu odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły.

Przewodniczący: Szymon Toporowski

Zastępca przewodniczącego: Martyna Goch

Skarbnik: Maciej Lityński

Sekretarz: Aleksandra Piekarz i Agnieszka Wtykło

Opiekunowie SU:

Podkościelna Sylwia

Łukasik Jerzy

 

NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

SERDECZNIE GRATULUJEMY !